Sürdürülebilirlik

Bella Tekstil Surdurulebilirlik

Kurumsal Sosyal Sorumluluk


Sürdürülebilirlik bizim için çok önemlidir. Biz şirket olarak her gün daha iyi bir dünya oluşturmak için gayret ediyoruz ve gelecek nesillerin kaynaklarını tüketmeden günümüz tüketicilerinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Bunu da yılda 1.000.000 adet pijama üretirken malzeme seçiminden, üretim sürecinin yüksek kalitede olmasına dikkat ederek gerçekleştiriyoruz.

Sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk kavramlarını ele alırken etik olma konusunda özenle duruyoruz. Düzce’de 6500 m2’lik alanda, 275 kişi ile üretim yaparken bütün çalışma arkadaşlarımızın haklarına saygı ve titizlikle özen gösteriyoruz.

Yüksek kaliteli ürünler sunmak için elinden gelenin en iyisini yaparken, tüm ürünler son kontrollerden ve güvenlik adımlarından geçiyor. Ayrıca sürdürülebilirlik bizim için giysilerimizin kalitesinden çok daha fazlası, koleksiyonlarımızın üretiminden dağıtımına her evresinde kendimizi insanlara, hayvanlara ve gezegene saygı duymaya adadık. Ayrıca moda endüstrisinde sürdürülebilirliği sağlama konusunda aktif bir rol oynuyoruz.

Herkesin sıcak pijamalarla, rahat bir yatakta, her gece güvenli bir ortamda yatma ayrıcalığına sahip olmadığını biliyoruz. Bunu değiştirmek için çabalıyoruz. Satın aldığınız her ürün ile çocuk hakları ve hayvan hakları ile ilgili yardım kuruluşlarına destek sağlanmaktadır.

Sürdürülebilirlik

Woody sadece rahat ürünler üretmekle kalmıyor, her şeyden önce uzun süre dayanan gece ve ev kıyafetleri yaratıyor. Kalite her zaman önceliklerimizden biri olmuştur. Sürdürülebilirlik, uzun ömürlü ürünlerden çok daha fazlasını ifade ediyor. Kalite odağımızı kaybetmeden sürdürülebilirlik alanında sürekli ve ileri adımlar atmaya devam ediyoruz ve sizleri de bu misyona taşımak istiyoruz.

Bella Tekstil Surdurulebilirlik
Bella Tekstil Surdurulebilirlik

Geri Dönüşüm ve Doğaya Saygı

    Yıllarca kullanılabilecek kaliteli giysiler üretiyoruz. Birincil malzeme Türkiye’de örülmüş, dikilmiş ve paketlenmiş saf pamuktur. Ayrıca iç giyim koleksiyonumuz Oeko-Tex  sertifikasına sahiptir. Ayrıca üretim sürecinde zararlı hiçbir maddenin kullanılmamasını garanti ediyoruz. Woody baskıları hem insanlar hem de gezegen için, güvenli olan su bazlı mürekkeplerle yapılmıştır.

       Ayrıca plastik kullanımını sınırlandırmak için bazı iyileştirmeler yaptık,


►Fiyat etiketleri için FSC’li kağıt kullanılmıştır.

►Mümkün olduğunca geri dönüştürülmüş karttan yapılmış ambalaj malzemelerini kullanıyoruz.

►Severek kullandığınız gri sırt çantaları, daha çevre dostu oldu. Yeni lacivert sırt çantaları geri dönüşümlü pet şişelerden üretildi.

►Woody iç giyim kutuları daha çevre dostu bir sürüme yükseltildi.

►Alışverişlerinizde sık sık hediye verilen plastik diş fırçalarını, ekolojik bambu diş fırçalarıyla değiştirdik.

►Daha önce alışverişlerinizde verilen balon ve anahtarlık gibi plastik hediyeler yerine yardıma muhtaç kuruluşlara bağış yapıyoruz.